Fronołów nad Bugiem, internetowa społeczność przyjaciół Fronołowa
Strona Główna · Artykuły · Forum · Linki · Kontakt · Galeria · Szukaj · Filmy Video · Na ryby · Download · Usługi · Sobota, Grudzień 16, 2017
Wspomnienia mieszkańców
Z A P R A S Z A M Y !

Wspaniałe wspomnienia
z dawnych lat
mieszkańców i przyjaciół
Fronołowa

Nawigacja
Najnowsze komentarze

eKartki

Gadżety

Propozycje:
co dodać na stronie

Ostatnie Artykuły
Fronołów 1905 - 1948...
Zakaz wstępu do lasu
Mierzwice zostaną up...
Głosujcie na Mierzwice!
Obóz przysposobienia...
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
A-fro-ktualności
Sprzedam działkę/dzi...
kominki dla każdej r...
Jajka
Czy potrzebna lepsza...
Najciekawsze Tematy
Czy potrzebna lep... [143]
A-fro-ktualności [119]
smieci we Fronołowie [61]
Kalendarz [61]
Gdzie można / war... [59]
Witamy mieszkańców :) off

Mieszkańcy online:

Szopler 1 dzień
Ania 2 dni
MariaZ 4 dni
Admin 1 tydzień
Glinthor 1 tydzień
Wojtek4119 1 tydzień
Ela 1 tydzień

Gości online: 3

Twoje IP to: 23.22.136.56

Losowa Fotka
25.06.2017
25.06.2017
Przyroda
Newsletter
Dla mieszkańców
Zobacz Temat
Fronołów nad Bugiem, internetowa społeczność przyjaciół Fronołowa | Forum Fronolow.pl | Otwarte dyskusje na temat Fronołowa i okolic
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Autor Czy potrzebna lepsza droga?
Krzysztof Urban
Mieszkaniec

Miejscowość: Łosice
Data rejestracji: 30.03.09
Dodane dnia 31-03-2009 15:13
Szanowni, koleżanki i koledzy,
jest nas całkiem spora grupa, może czas rozpocząć dyskusję, dlaczego droga do miejsca, które wszystkich nas tu jednoczy i zachwyca, musi być przeoranym kartofliskiem, a nie może choć trochę przypominać traktu komunikacyjnego. Ten film, z marca br. - Syrena trophy, mnie nie śmieszy, bo znam tą drogę, aż cholera, za dobrze. Więc rozpętajmy tę burzę... Gmina Sarnaki świetnie wykorzystuje unijne fundusze, może trzeba naszego głosu, żeby zwrócić uwagę władz, że chodź mieszkańców (czyt. wyborców) tu niewiele, to entuzjastów horda, a potencjał tego miejsca jest hamowany przez brak utwardzonej drogi. Jako pierwszą propozycję przedstawiam, możliwość wybudowania drogi jednopasmowej z zatoczkami co 300-400 metrów. Droga jest prosta, widoczność dobra, ruch nieduży, kilka zatoczek na przeczekanie jadących z przeciwnej strony i koszt budowy ograniczony o prawie połowę. Pewnie są inne możliwości i o tym być może warto podyskutować, by móc skorzystać z dobrodziejstwa cywilizacji.
Pozdrawiam
Autor RE: Czy potrzebna lepsza droga?
Admin
Super Administrator

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 31.05.08
Dodane dnia 31-03-2009 15:16
Panie Krzysztofie - mam mieszane uczucia co do tej drogi, z jednej strony fajnie byłoby mieć utwardzoną drogę dojazdową, ale z drugiej strony dzięki takim "naturalnym" przeszkodom jedzie sie powoli i jest to na pewno bezpieczniejsze dla pieszych, mniej kurzu latem a wieś pozostaję prawdziwą wsią.... nie potrafię się opowiedzeić czy chciałbym mieć tam betonówkę czy inne utwardzenie. Bo asfaltu to na pewno nie :)
www.zwiruk.pl
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 31-03-2009 15:21
Krzysztof Urban napisał/a:
a potencjał tego miejsca jest hamowany przez brak utwardzonej drogi.

pytanie co rozumiemy pod pojęciem "potencjał" bo jeżeli mówimy o dziesiątkach-setkach nowych mieszkańco-domków, najlepiej z okolicy warsiafki* to ja nie chcę takiego rozwoju Fronołowa....

* mam na myśli takiej prawdziwej warszafki z terenówkami beemwu, kładami i słomą w butach
www.zwiruk.pl
szwagier89
Administrator

Miejscowość: Siedlce/Warszawa
Data rejestracji: 28.07.08
Dodane dnia 31-03-2009 15:59
To i ja napiszę swoje zdanie na ten temat. Myślę, że fenomen Fronołowa polega w dużej mierze w tym, że jest on taki "naturalny" - daleki od cywilizacji. Nie mówię tu oczywiście o tym, że ludzie wciąż piorą w rzece ;P ale chodzi mi o fabryki, autostrady itp. Taka mieścinka z polnymi drogami, i drewnianymi domkami, otoczona naturą. Gdyby do samego Fronołowa prowadził asfalt, moim zdaniem ten naturalny klimat byłby trochę "zaburzony".
Jednak za coś w końcu płacimy i mogliby się choć trochę postarać, żeby ta droga co jest była względnie przejezdna. Niech by zrobili nawet coś na wzór "żwirówki" wzdłuż torów, czy chociażby wyrównali i ubili raz na jakiś czas - już byłoby lepiej.

Admin napisał/a:
a potencjał tego miejsca jest hamowany przez brak utwardzonej drogi.

pytanie co rozumiemy pod pojęciem "potencjał" bo jeżeli mówimy o dziesiątkach-setkach nowych mieszkańco-domków, najlepiej z okolicy warsiafki* to ja nie chcę takiego rozwoju Fronołowa....

* mam na myśli takiej prawdziwej warszafki z terenówkami beemwu, kładami i słomą w butach

Dokładnie. Z doświadczenia wiem, że każdy kto przyjedzie do tego miejsca, chce tu wracać - i nie przeszkadza nikomu zły stan drogi.

Trzy cylindry. Dwa takty. Jeden samochód... smiley
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 31-03-2009 16:04
mi absolutnie nie przeszkadza ta droga polna, dodaje ona uroku a i dzieci można puścić na rowerkach żeby pojeździły... chociaż znowuż inne dzieciaki na kładach stanowią zagrożenie...
www.zwiruk.pl
Krzysztof Urban
Mieszkaniec

Dodane dnia 31-03-2009 16:11
Jeśli mówimy o braku kurzu podczas przejazdu w suche dni, to kilka razy szedłem piechotą do Mierzwic - tragedia bez względu na prędkość przejeżdżających samochodów - piach w oczach. Natomiast samochód nadaje się do mycia praktycznie po każdym przejeździe czy to susza czy to chlapa. Może tylko ja tak mam. Ale proszę pojechać tamtędy późną jesienią, wczesną wiosną - proszę wybrać się na rower, zabrać znajomych na spacer - ja staram się to robić, a to boli.
Druga sprawa to potencjał. Wokół jest mnóstwo dróg gruntowych zatem tak czy inaczej jest gdzie w ciszy i spokoju wypocząć, a kłady w Mierzwicach i tak są. Na centrum złotych łańcuchów szansa raczej minimalna, bo atrakcji nie masmiley, a w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest zakaz prowadzenia usług uciążliwych, czyli tych które warszafke cieszą.
Ale dobrze, to forum jest po to, żeby poznawać różne punkty widzenia, nieprawdaż?!
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 31-03-2009 16:25
z tym kurzem to masz rację, ale nawet jak będzie utwardzona żwirówka to się będzie niestety kurzyło... A asfaltu to chyba nikt nie chce ? A może się mylę ?
www.zwiruk.pl
tomek112
Administrator

Miejscowość: SIEDLCE - MIERZWICE
Data rejestracji: 10.03.09
Dodane dnia 31-03-2009 22:31
dobre drogi i asfalt sprzyjają tzw.super kierowcom lub amatorom jazdy na podwójnym gazie. Wiem bo sam doświadczyłem przykrych sytuacji jako rowerzysta a mój 9 letni syn boi się wyjechać na asfalt po tym jak mało nie zostaliśmy staranowani przez pijanego kierowcę.Lepiej wolniej a bezpiecznie.
Krzysztof Urban
Mieszkaniec

Dodane dnia 01-04-2009 10:32
Jeżeli chodzi o nawierzchnię to z pewnością mógłby to być beton albo tzw. szuter - gruby żwir. Takie nawierzchnie są od asfaltu tańsze i bardziej przyjazne środowisku, a mniej ulegają dewastacji w okresach wzmożonych opadów deszczu i śniegu niż mieszanina gliny i piasku.
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 01-04-2009 10:36
trzeba zatem przejechać się do gminy w Sarnakach i porozmawiać z Panem Waszczukiem, w końcu podatki płacimy całkiem spore...

niech przynajmniej część drogi utwardzą bo w samym Fronołowie, starej alejki to nie pozwolę ruszyć smiley
www.zwiruk.pl
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 09-04-2009 23:21
Jeżeli chodzi o nawierzchnię to z pewnością mógłby to być beton albo tzw. szuter - gruby żwir.

rozmawiałem dziś z wójtem Sarnak, on nawet by chciał nam tę drogę wyremontować ale wg. 'papierów' ona ma 3 m szerokości, żeby dostał kasę na utwardzenie (obojętnie czy z ue czy naszą krajową) to droga musiałaby mieć minimum 6 metrów szerokości, a żeby tyle miała to gmina musiałaby odkupić kawałki ziem od mieszkańców a widzimy co robią mieszkańcy - tak się grodzą że zabierają trochę drogi (widać to np. po betonowym słupku na który trzeba bardzo uważać - szczególnie jak jest błotko).. tak więc kółko się zamyka. Mamy szeroką drogę która na papierach ma 3 metry... może to i lepiej że to tak zostanie ... smiley
www.zwiruk.pl
Krzysztof Urban
Mieszkaniec

Dodane dnia 15-04-2009 23:06
Jakoś nie przekonuje mnie do końca tłumaczenie, że się nie da bo...
Władze są od tego, żeby mówić co się da, a nie czego się nie dasmiley
Parasola w d... się rozłożyć nie da. Wcale nie potrzebna jest droga sześciometrowa, może być dwumetrowa i zatoczki do przeczekania co sto czy dwieście metrów na przykład. Wójt, z całym szacunkiem, nie musi biegać po Kolonii i prosić o wyciągnięcie zatopionego w błocie samochodu, a wiem z wiarygodnego źródła, że takich przypadków tej zimy i wiosny było nadzwyczaj wiele. Może ktoś wiózł chore dziecko i się w bagno wp..., a może karetka pogotowia nie mogła dojechać na czas! Tu nie chodzi o nasze wygodnictwo i ekologię - moim zdaniem, droga powinna być przejezdna, bo dopiero, gdy się coś złego wydarzy, będzie się szukać winnych. Temat nie jest zakończony. Pozdrawiam.
Krzysztof Urban
Mieszkaniec

Dodane dnia 15-04-2009 23:08
Aha, ale dzięki Adminie, za poważne podejście do tematu!
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 15-04-2009 23:17
Jakoś nie przekonuje mnie do końca tłumaczenie, że się nie da bo... Wcale nie potrzebna jest droga sześciometrowa, może być dwumetrowa i zatoczki do przeczekania co sto czy dwieście metrów na przykład.

to nie o to chodzi że ona ma mieć 6 metrów abyśmy mieli wygodnie, z tego co wójt mi tłumaczył - to aby mógł zorganizować kasę na utwardzenie tej drogi to musi ona mieć 6 m szerokości - przynajmniej "w papierach" - póki co ma 3 m, obok niej są grunty mieszkańców - więc gmina musiałaby wykupić od wszystkich mieszkańców po 1-2 m obok drogi... a to nierealne, więc po temacie... To jest wizja wójta. Ma on inną koncepcję - aby wyremontować tę drogę "wzdłuż torów" i "wzdłuż ośrodka PCK" - ale póki co droga przy torach należy do PKP, droga "odbijająca" od torów do ośrodka PCK należy do (nad?)leśnictwa a droga wzdłuż siatki PCK należy do obecnego właściciela gruntów pod ośrodkiem (podobno)... Jak gmina odzyska grunt od tych 3 podmiotów to nam wyremontuje drogę... w praktyce oznacza to że zostajemy przy obecnym standardzie :)
www.zwiruk.pl
tomek112
Administrator

Dodane dnia 16-04-2009 10:42
Jeśli wójt potraktuje drogę nie jak gminną ale jako dojazdową do pól uprawnych i domków to może ją remontować niezależnie od szerokości. Proponuję napisać konkretną petycję i zebrać podpisy mieszkańców bo słowo pisane ma większą rangę w urzędach.
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 16-04-2009 14:48
tomek112 napisał/a:
Jeśli wójt potraktuje drogę nie jak gminną ale jako dojazdową do pól uprawnych i domków to może ją remontować niezależnie od szerokości.

tego nie wiem, może i tak jest, czyli co wójtowi się "średnio chce" tą drogą zająć ?

tomek112 napisał/a:
Proponuję napisać konkretną petycję i zebrać podpisy mieszkańców bo słowo pisane ma większą rangę w urzędach.

to z całą pewnością, tylko kto podpisze ? dużo nas ? trzebaby sie przejść w weekend majowy po Fronołowie...
www.zwiruk.pl
Katia
Super Administrator

Miejscowość: Bużka/Mierzwice Kolonia
Data rejestracji: 16.01.09
Dodane dnia 16-04-2009 23:54
Jestem zatrwożona tym, że droga do Fronołowa miała by być utwardzona! Wiem z doświadczenia, bo jestem tu okrągły rok, że jak jedna trasa jest nieprzejezdna, to jest jeszcze sporo alternatyw! I to nie po jakichś krzakach i dołach, tylko bardzo przyzwoitych drogach, choć naturalnie gruntowych. Może więc warto latem pojeździć rowerem i zwiedzając okolicę, przy okazji zobaczyć którędy da się dojechać w błotnistej porzesmiley Ja nigdy nie mam z tym problemusmiley Przykuję się chyba do Starej Alejki, jakby komuś przyszło do głowy ją utwardzać!
Od jakiegoś czasu mieszkam w Bużce i od pół roku mamy tu betonową drogę. Mieszkańcy narzekali na utrudniony dojazd do posesji przez tyle lat, ale teraz jest o wiele gorzej. To jakie prędkości są rozwijane przez niektórych, a zwłaszcza quady i crossy, nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem na drodze. Wiadomo, na takiej dojazdówce Misiaczki nie będą stać, więc zwłaszcza na podwójnym gazie świetnie testuje się tu samochody. Nigdy w życiu nie chciałabym czegoś podobnego w kochanym Fronołowie, nigdy!!! Tu w Bużce trzeba się dobrze rozejrzeć, zanim otworzy się furtkę żeby wyjść z dzieckiem czy pieskiem, bo niestety jakiś bolid może nas nieprzyjemnie zaskoczyćsmiley Przemyślcie to... No i jeszcze jedno. Czy to czasem ten brak cywilizacji nie jest jednym z podstawowych uroków tego miejsca? Dla tych co boją się zakurzyć auto polecam taką Okuninkę nad J. Białym. Czy chcemy by tak wyglądał Fronołów?? nie sądzę!

Fronołów- zostanę tu na zawsze...
tomek112
Administrator

Dodane dnia 17-04-2009 10:06
Sytuacja jest prawie jak w wierszu ,,Osiołkowi w Złoby dano....'' i każdy ma rację.A może tak referendum na stronie?
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 17-04-2009 11:56
tomek112 napisał/a:
Sytuacja jest prawie jak w wierszu ,,Osiołkowi w Złoby dano....'' i każdy ma rację.A może tak referendum na stronie?

chyba zbyt mała populacja żeby referendum przeprowadzać tutaj... to widać choćby po ilości osób dyskutujących na ten temat w tym wątku...
www.zwiruk.pl
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 17-04-2009 12:05
Katia napisał/a:
Jestem zatrwożona tym, że droga do Fronołowa miała by być utwardzona! Wiem z doświadczenia, bo jestem tu okrągły rok, że jak jedna trasa jest nieprzejezdna, to jest jeszcze sporo alternatyw!

utwardzona ale na zasadzie żwirówki, albo przynajmniej wyrównania - raz na jakiś czas, absolutnie nie betonowania jej jak w Bużce...

Katia napisał/a:Przykuję się chyba do Starej Alejki, jakby komuś przyszło do głowy ją utwardzać! !

na to chyba nikt się nie zgodzi, cały urok Fronołowa polega na pełnej naturze, tu chyba bardziej chodzi o tę drogę od Mierzwic do Fronołowa... chociaż jak określić gdzie zaczyna się Fronołów ?

Katia napisał/a:Dla tych co boją się zakurzyć auto polecam taką Okuninkę nad J. Białym. Czy chcemy by tak wyglądał Fronołów?? nie sądzę!

po co aż pod Chełm wysyłać smiley wystarczą Serpelice w szczycie sezonu smiley
www.zwiruk.pl
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Skocz do Forum:
Dodaj do ulubionych
Logowanie
Mieszkaniec e-Fronołowa

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym mieszkańcem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Historia wciąż żywa
P O L E C A M Y !

Historia Fronołowa i
mostu na Bugu
od roku 1905

Ostatnio dodane zdjęcia

Asfalt we Fronołowie :)

Grudzień 2017

Grudzień 2017

Grudzień 2017

Grudzień 2017

Grudzień 2017

Grudzień 2017

Grudzień 2017

więcej...
Ankieta dla mieszkańców
Czy chciałbyś aby alejki we Fronołowie miały swoje nazwy?

Tak!

Eee.. nie.

Wisi mi to :)

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Created by zwiruk.pl Copyright (C) 2008 | Powered by PHP-Fusion

12018734 Unikalnych wizyt w wirtualnym Fronołowie od maja 2008